Çevre Aydınlatma

Ankara Elektrikçi Telefon +905449088352

                                                    ÇEVRE AYDINATMA
Bu tür aydınlatmalar ağırlıklı olarak Direk tipi aydınlatmalar olup Projektörler veya yer tipi aydınlatmalarda kullanılabilir. Sistemde ağırlıklı olarak Rejimli ampuller sınıfında değerlendirebileceğimiz, Metal Halide, Sodyum buharlı, Civa buharlı ampuller kullanıldığı gibi bazı yerlerde Halojen, Akkor Flamanlı veya ULC, PLC, PL, SL ampullerde kullanılabilir.

Aydınlatılacak mekana göre değişik tür armatür ve direkler seçilebilir;

a- Dekoratif direk üstü tepe veya kollu lambalar
b- Yol direği üstü sokak lambaları
c- Direk üstü veya platform üstü Metal Halide veya Sodyum buharlı Projektörler
d- Yer tipi betona veya toprağa gömülebilen lambalar, gibi.
Dış aydınlatmada kullanılan tüm lamba ve ekipmanlar suya ve toza dayanıklılık açısından IP54, IP55, IP65, IP66, IP67 koruma sınıflarından birine sahip olmalıdır.
Ayrıca tüm ekipman, direk ve lambalar için koruma topraklaması yapılmalıdır.Yol aydınlatmalarda uzun mesafe hatlar için uygun olan gerilim değerleri iyi hesaplanmalıdır.


ÇEVRE DÜZENLENMESİNDE LED PROJEKTÖRLER
Doğal bir ışık yaratma kapasitesi olan LED aydınlatmalar milyonlarca renk üretebilir ve çok çeşitli renk tonunda beyaz ışık yansıtabilirler. Floresan lambalar çevreye büyük ölçüde karbondioksit salarken LED lambaların hiçbir zararı olmamaktadır. Floresan lambalara göre 10 kat daha uzun ömürlü olan LED’ler sessiz çalışma ve hemen çalışmaya başlama özellikleriyle göz doldurmaktadır.LED aydınlatma sistemleri tasarruflu, uzun ömürlü, güvenilir ve dekoratif olduğundan dolayı kullanım alanı gittikçe genişlemiştir. Evlerin, iş yerlerinin ve şehirlerin çevre düzenlemesinde de kullanılabilen LED aydınlatmalar farklı renkleriyle görsel bir güzellik oluşturmaktadır.Özellikle LED’li havuz aydınlatma ve LED’li bahçe aydınlatma armatürleri mekanlarda büyülü bir hava katmaktadır.